Kampanyayı Kaçırmayın!
Ücretsiz keşif ve bilgi almak için hemen iletişime geçin.
İLETİŞİM
Menfez

Menfez; bir alana hava sağlamak amacıyla yapılan bir hava kanalıdır. Panjur ile aynı mantıkta çalışan ancak çok daha pratik bir yapısı vardır. Kapalı banyo, tuvalet alanlarında hava menfezlerine sıkça rastlarsınız. Banyo ve mutfak bölümlerinde olan menfezler son derece basit yapılı iken çok daha büyük iklimlendirme kanallarına bağlı olan otomatik bir sisteme bağlı hava menfez sistemleri büyük plaza ve iş merkezlerinin yanı sıra rezidanslarda da rastlanan bir yapıdır.

Bir ortamda menfez bulunmasının nedeni hava geçişi sağlamaktır. Doğalgaz için dahi küçük bir menfez cama yerleştirilmektedir. İklimlendirme sistemlerinde bulunan menfez sistemleri ortamı havalandırırken temiz tutmak da önem taşımaktadır. Dışarıdan içeri büyük parçacıkların girmesine engel olan menfez sistemleri ortamdaki havanın yenilenip, tazelenmesine yardımcı olmaktadır.

Temiz hava girişi kişiler için çok önemlidir. Özellikle kapalı alanda çalışan kişiler, yeterli hava almayan ortamlarda çalışan kişiler bir süre sonra performans olarak düşüş yaşamakta hatta birçok hastalığa yakalanabilmektedir. Temizlenmeyen hava birçok bakterinin havada asılı kaldığı bir hava anlamına geldiği için mutlaka bu alanlarda menfez kullanılmalıdır.

İstanbul Menfez Firmaları

Menfez aynı zamanda havanın sirkülasyon yaratması için de kullanılan bir sistemdir. Enerji hatlarının fazla ısınmasına engel olmak için sıcak ve aynı zamanda soğuk hava koridorlarının yaratılması ile havanın akışı sağlanır. Fazla ısınma, hava akışının yeterli sağlanamadığı alanlarda menfez son derece yararlı çözümler sunmaktadır.

Menfez; birçok maddeden üretilebilmektedir. Özellikle kullanılacağı alana ve dayanıklılık ihtiyacına göre; alüminyum, demir, plastik, jelatin gibi birçok menfez seçeneğini görmeniz mümkündür. Günlük yaşantımızda aslında birçok yerde karşılaştığımız menfez doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde insan sağlığı üzerinde oldukça etkilidir. Özellikle kapalı alanlara sahip olan evlerde, bodrum katlarda, kapalı alanlarda çalışanlarda büyük bir sağlık sorunu yaşanmaması için ve havanın tazelenmesi için menfez şarttır.

Taze hava beynin beslenmesini ve kan dolaşımının hücreleri verimli bir şekilde beslemesini sağlar. Aldığınız kirli hava her ne kadar süzülse de karbondioksit oranı fazla olduğu için hücrelere eterli oksijen sağlayamaz. Özellikle havalandırma alanında kullanılan menfezler bu nedenle büyük önem taşır.

Menfez Fiyatları ve Modelleri

Menfez fiyatları PVC ya da Alüminyum doğrama olması, ölçülerine ve modellerine göre değişiklik göstermektedir.

Dilerseniz aldığınız farklı menfez markalarının montajını biz yapabiliriz bunların arasında koçtaş, bauhaus vb..

 

18 Haziran 2016
2.181 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?